1544382917614

Jedním z kočárků, které mě při mém běhání s dcerkou zaujal, je Mountain Buggy Terrain. Naprosto splňuje veškeré přepoklady pro běh. Je to lehká trojkolka s velkými 16 palcovými nafukovacími koly, nic víc k běhání totiž nepotřebujete. Když se podíváme do historie výroby kočárku, najdeme jednoho „sportovního tatínka“, který potřeboval zdolávat se svým dítkem novozélandské horské trasy. No kdo by nechtěl, že. A tak se rozhodl vyrobit kočárek, který dokáže v terénu vše. A nejen v novozélandském terénu, ale i v městské džungli.  Jeho nespornou výhodou je snadná ovladatelnost. Nejenže se dá ovládat jednou rukou, vy ho dokonce i tou jednou rukou složíte. Jak praktické pro maminky, kterým volné ruce standartně chybí ve výbavě. Velmi lehce lze ovládat zvlášť proto, že má přední ( 12 palcové ) kolečko plně otočné s možností aretace. Má nastavitelnou rukověť s několika polohami, tudíž si zvolíte tu polohu, která vám vyhovuje.

 

terrain_graphite

Pokud ho vidíte na živo v plné své kráse, je vám jasné, že takové kvalitní zpracování, nespočet vychytávek a bytelnost kočárku něco bude stát. Ach ta cena….to je snad jediná chybička, která vám pokazí usměv ve tváři. Ale dámy, on za to opravdu stojí. Je neskutečně pohodlný pro miminko, dá se sklopit do úplného lehu, takže není problém v něm vozit i půl roční miminko. Děťátko je upevněno bezpečnými 5 bodovými popruhami. Má postranní boční kapsy – kam si  například můžte dát mp3 nebo telefon s hudbou, na kterou běháte.  Nahoře na boudičce má „kontrolní“ okénko, abyste viděla,  že je prcek naprosto spokojený  a vás čeká pohodová procházka či trénink. Kočárek disponuje nožní brzdou a brzdou na madle. Brzdu hlavně použijete při bruslení a nebo pokud si budete chtít přibrzdit z prudkých kopců. Nezbytnou výbavou je i spodní koš o nosnosti 10 kg, který je světe div se na zip. Neskutečně praktická věc.

Maminky běžkyně jistě bude zajímat celková váha kočárku. Je to necelých 13 kg. Pro porovnání s kočárkem X lander X run je tedy o kilo těžší, ale to je právě způsobeno jeho bytelností a množstvím vychytávek, který tento terenní sympaťák má. Nosnost je naopak oproti kočárku X lander X run daleko vyšší a to dokonce 25 kilo. Je tedy jen na vás milé sportovní maminky, které vlastnosti budete upřednosťnovat a za co si zaplatíte 😉

 

Alena – Sportovní maminka

 

 

Share: